Kalendár

September
P U S Š P S N
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Aktuality
17.08.2020

Zbierka SČK 2020 - predbežná a záverečná správa

Predbežná a záverečná správa vyúčtovania finančnej zbierky SČK Spolu pomôžeme 2020
12.08.2020

Červený kríž pomáha v Bejrúte

V utorok 4. augusta otriasol prístavom hlavného mesta Libanonu mohutný výbuch. Viac ako 150 ľudí prišlo o život a tisíce bolo zranených. Libanonský Červený kríž so svojimi pracovníkmi, dobrovoľníkmi a záchrannými tímami okamžite zasahoval pri pomoci ľuďom bezprostredne zasiahnutým výbuchom a ich rodinám.
10.06.2020

Nový online kurz Červeného kríža - Starostlivosť doma

Slovenský Červený kríž prináša jednoduchý online kurz - dozviete sa v ňom, čo môžete spraviť, keď doma opatrujete osoby zasiahnuté vírusom COVID-19.
15.05.2020

Materiálna pomoc obyvateľom osád Žehra a Bystrany

Slovenský Červený kríž poskytol materiálnu pomoc v podobe hygienických a čistiacich prostriedkov obyvateľom rómskych osád Žehra a Bystrany. Červenokrižiaci priviezli pomoc do miestnych komunitných centier.
04.03.2020

Koronavírus - odporúčania

Nový koronavírus COVID-19 je nebezpečný v tom, že sa šíri z človeka na človeka vzdušnou cestou, čo je najťažšie kontrolovateľný spôsob šírenia infekčnej nákazy a zatiaľ neexistuje špecifický liek, ani očkovanie ako v prípade chrípky. Najdôležitejšia je v tejto situácii prevencia. Stres, strach a panika nikomu nepomôžu.   
07.12.2019

Pomoc ľuďom po výbuchu v meste Prešov

Po tragédii v Prešove sa dvihla vlna solidarity na celom Slovensku.  Ďakujeme za dôveru a vďaka všetkým, ktorí chcú pomôcť a priniesli materiálnu pomoc do priestorov Slovenského Červeného kríža v Prešove. 
19.11.2019

Pomoc po tragickej dopravnej nehode pri Nitre

Slovenský Červený kríž vyjadruje úprimnú sústrasť rodinám a blízkym, ktorí prišli o svojich drahých pri tragickej dopravnej nehode.
14.10.2019

Svetový deň záchrany života 2019

16. 10. si pripomíname Svetový deň záchrany života. Naučte sa kardiopulmonálnu resuscitáciu - jednoduché, ale účinné kroky - a aj vy budete vedieť zachrániť ľudský život.
31.07.2019

Zbierka Slovenského Červeného kríža 2019 - predbežná správa

Predbežná správa vyúčtovania verejnej zbierky SČK 2019
0/0

Výzva na darovanie krvi

Za posledné týždne Národná transfúzna služba SR (NTS SR) zaznamenala na svojich odberových pracoviskách pokles darcov krvi, čo sa prejavuje aj poklesom zásob krvných prípravkov. Táto situácia nastáva každoročne v letných mesiacoch, tento rok je špecifický v dôsledku pandémie spôsobenej vírusom COVID-19.

V NEMOCNICIACH  SÚ AJ NAPRIEK LETNÝM MESIACOM PACIENTI, KTORÍ POTREBUJÚ K SVOJEJ LIEČBE A K ZÁCHRANE SVOJHO ŽIVOTA KRV.

V letných mesiacoch stúpa počet dopravných nehôd a ťažkých úrazov vyžadujúcich si operačný zákrok, potreba krvi zo strany nemocničných zariadení je väčšia v dôsledku bežiacich operačných plánov a transplantačných programov.

Slovenský Červený kríž spolu s odberovými miestami preto vyzýva darcov krvi, aby prišli darovať krv a pomohli tak doplniť zásoby krvných prípravkov, aby sa zabezpečila dostatočná zásoba krvných prípravkov pre nemocničné zariadenia na území Slovenskej republiky. Od 27. júla 2020 NTS SR umožňuje darcom krvi dostaviť sa na jej odberové pracoviská za účelom darovania krvi aj bez objednania sa na presný čas.

Zamestnanci pracovísk NTS SR budú usmerňovať darcov v zmysle dodržania preventívnych opatrení nariadených ÚVZ SR, vrátane dodržania sociálnych odstupov medzi darcami krvi.

Pre darcov krvi zostáva naďalej ponechaná možnosť objednať sa na presný čas darovania krvi. Takto objednaní darcovia budú uprednostnení pred neobjednanými darcami.

Na všetkých odberových pracoviskách NTS SR je naďalej povinnosť dodržiavať prísne bezpečnostné opatrenia zavedené na zabránenie šírenia COVID-19.

Povinné je vypisovanie Checklistu, meranie telesnej teploty, dezinfekcia rúk a povinnosť mať prekryté horné dýchacie cesty.

Vzhľadom k uvoľneniu opatrení týkajúcich sa cestovania do zahraničia upozorňujeme, že darovať krv môže osoba, ktorá za posledných 14 dní nebola v zahraničí alebo nebola v úzkom kontakte s osobou, ktorá bola v zahraničí.


KDE MÔŽETE DAROVAŤ KRV:

Národná transfúzna služba SR
http://www.ntssr.sk/kde-darovat-krv

Nemocnice Svet zdravia
https://www.procare.sk/svetzdravia/

Nemocnice AGEL SK
https://www.agel.sk/kontakty

Národný onkologický ústav
Klenova 1, Bratislava
https://www.nou.sk/hladame-100statocnych-darcov-krvnych-dosticiek

https://www.nou.sk/hladame-darcov-dosticiek

 

SLOVENSKÝ ČERVENÝ KRÍŽ VÁM V MENE PACIENTOV NEMOCNÍC ĎAKUJE ZA KAŽDÉ DAROVANIE KRVI!